Jsou zlaté šperky dobrou investicí?

Není pochyb o tom, že zlaté šperky jsou dobrou investicí, ale pouze v případě, že je chcete nosit.
Věřte odborníkům, kteří již léta tvrdí, že zlaté šperky nemají jako osobní investice s psychologickými a finančními výhodami konkurenci.

Jsou však zlaté šperky dobrou investicí z čistě obchodního hlediska?

Z čistě finančního hlediska nemusí být ideální volbou.

Upozorňuje, že při otázce, zda jsou zlaté šperky dobrou investicí, musíme mít něco na paměti.

Poptávka po zlatých špercích zaujímá přibližně 43 % celkové poptávky. To znamená, že výrobci šperků si budou moci za svou práci účtovat více, protože spotřebitelé je budou chtít tak jako tak.

To je navíc k již tak nadsazené hodnotě šperků z čistě materiálního hlediska. Všimněte si, že zlaté šperky pravděpodobně nekoupíte za hodnotu zlata nebo blízko ní: ruční práce je drahá a mohou se na ni vztahovat daně.

 

zlatnictvi

Kdy jsou zlaté šperky dobrou investicí? Měl bych si místo nich koupit zlaté mince nebo slitky?

Ze zřejmých důvodů jsou zlaté mince nebo slitky méně praktické než šperky. Pokud chcete něco nositelného, mohou být šperky atraktivnějším nákupem.

 Není to tak, že byste zlaté mince někdy otevřeně vystavovali, natož abyste je zakomponovali do svého oblečení na důležitou pracovní slavnost.

Vlastnit mince nebo slitky není pro většinu lidí tak žádané a příjemné.

Jsou zlaté šperky dobrou investicí, když je srovnáte se zlatými slitky?

Cena zlatého šperku, který činí 1 trojskou unci, bude samozřejmě mnohem vyšší než cena zlaté slitky o hmotnosti 1 unce, a to z důvodu praktického využití a krásy.

To však neznamená, že byste se měli zlatým mincím nebo slitkům vyhýbat. 

Její nákup je také mnohem velmi snadnější. Mince a slitky můžete zakoupit online.

 Jsou zlaté šperky dobrou investicí vzhledem k hodnotě zlata?

Vaše tušení o praktičnosti by bylo podpořeno čísly. Zlatá mince o hmotnosti 1 unce vás například  při spotové ceně vyjde na cca 37 950 Kč (26.6.2021) . Je snadné spočítat hodnotu a náklady na takový nákup. Srovnejte to se složitým procesem určování hodnoty zlatého náhrdelníku a bude vám jasné, že na poplatcích prodejci a návrháři zaplatíte hodně.

Aby měla investice do zlata smysl, musíte zlatý šperk opravdu chtít.

Mnohem schůdnějšími možnostmi jsou zlaté mince nebo zlaté slitky. Argumentováním proti sentimentální hodnotě zlatých šperků se dostanete jen tak daleko.

V určitém okamžiku chtějí mít investoři, kteří se ptají, zda jsou zlaté šperky dobrou investicí, pocit, že ze svého portfolia něco mají.

Zlaté šperky totiž poskytují mnohem více než jen zajištění proti inflaci.

 

zlatnictvi-lony