Fixace ceny


FIXACE CENY

Fixace ceny, tedy určení konečné ceny po úhradě zálohové platby. Konečná cena bude určena dle aktuální ceny kovu. U těchto produktů se  Aktualizace pravidelně každých 60 minut dle ceny drahých kovů na burze.

Fixace ceny probíhá nejpozději následující pracovní den po přijetí platby za objednané zboží.

V případě, kdy platbu za objednávku přijmeme do 9:30, probíhá fixace mezi 10. a 11. hodinou dopoledne. U plateb přijatých do 15:30 je konečná cena stanovena mezi 16. a 17. hodinou odpoledne. Platby přijaté po 15:30 jsou fixovány následující pracovní den mezi 10. a 11. hodinou.

Po určení konečné ceny obdržíte mailem konečnou fakturu za zboží.


PLATEBNÍ PODMÍNKY

Hotovostní platba při převzetí zboží až do 270 000 Kč

Tento způsob nákupu je určen zákazníkům, kteří si chtějí zboží odebrat v Zlatnictví LONY, Na poříčí 1070/19, Nové Město, 110 00 Praha 1, a provést platbu v hotovosti při převzetí.

Při platbě v hotovosti není vyžadován doklad totožnosti.

V České republice zákon 254/2004 Sb., o omezení plateb v hotovosti, stanoví maximální možnou částku, kterou lze za jeden den zaplatit v hotovosti, na 270 000 korun.

Platba převodem na účet, objem nákupu do 2 000 000 Kč na jednu objednávku

Pro osobním odběru vyžadován doklad totožnosti ( identické osobní údaje z objednávky)

Tento způsob nákupu je určen zákazníkům, kteří chtějí zboží dodat poštou nebo na jedno z námi nabízených předávacích míst a provést platbu předem prostřednictvím bankovního převodu.

Platba kartou

Platbu kartou na investiční zlaté slitky a mince neakceptujeme

 


INVESTICE DO ZLATA

Cena zlata kolísá, ale jeho skutečná hodnota zůstává neměnná. Pokud si dnes pořídíte unci zlata, za 10 let budete mít stále jednu unci zlata. Při koupi zlata byste se neměli jeho cenovou proměnlivostí znepokojovat. Zlato je totiž primárně pojistkou, zajištěním proti inflaci, a jelikož se světová peněžní zásoba stále zvyšuje, roste souběžně s ní dlouhodobě i cena zlata..

Investice do zlata - bezpečný přístav pro vaše finance

Zlato ve své fyzické podobě (zlaté slitky, zlaté mince) nenese riziko protistrany. Zatímco úspory, které jsou uloženy například v papírových penězích (riziko inflace), v dluhopisech (riziko nesplacení), na bankovním účtu (bankrot banky) atd., jsou stále v ohrožení, pak u zlata toto riziko neexistuje. Fyzické zlato, které drží majitel ve svých rukou, představuje hodnotu samo o sobě.

Unikátní vlastnosti zlata

Zlato se snadno pozná – jedná se o vzácný prvek, který nelze vyrobit, který má svou specifickou hustotu. Každý je tak schopen na základě jednoduchých postupů poznat, zda je předmět skutečně z ryzího zlata. Zlato je trvanlivé a prakticky nezničitelné.

Fyzické zlato je celosvětově obchodovatelné

Po celém světě obchodují se zlatem zlatníci, obchodníci s fyzickým kovem, banky, centrální banky i mezinárodní instituce. Majitel fyzického zlata může kdykoliv prodat své zlaté slitky a mince a získat peněžní hotovost u obchodníka, u kterého zlato koupil, nebo u jakéhokoliv jiného obchodníka kdekoliv na světě. Investování do zlata je tak velmi flexibilní.

Zlato je chameleon

 Je zlato komoditou, investicí nebo penězi? Odpověď zní – zlato je chameleonem. Mění se v reakci na prostředí, ve kterém se právě nachází:

  1. Někdy se zlato chová jako komodita, když jeho cena následuje poklesy a růsty komoditních indexů.
  2. Jindy je zlato vnímáno jako investice typu „bezpečný přístav“, neboť soutěží s akciemi a dluhopisy o přízeň investorů.
  3. Nejblíže má zlato k penězům v hotovosti. Toto zlato v podobě slitků a mincí je osvobozeno od DPH jako každé peníze na světě.

Samotné zlato nenese úrok

Ano, toto tvrzení je pravdivé, a pokud by vás snad mělo odradit od záměru investovat do fyzického zlata, pak musíte vzít v úvahu, že bankovky v hotovosti také nenesou úrok. Zlato totiž úrok nést nemusí a ani nemůže, jelikož koupí zlata nepodstupujete riziko, neboť zlato jako takové nemůže zkrachovat. Úrok (ve formě renty, dividendy nebo výnosu) získáte tehdy, pokud podstupujete riziko - své finanční prostředky investujete.

 

zlate-investice